Nová nádej pri liečbe chronických zápalov a bolesti

Máte skúsenosti s reumou, roztrúsenou sklerózou či iným chronickým ochorením, ktoré vám sťažuje život zápalom a neprestávajúcimi bolesťami? Zoznámte sa s účinkami nášmu telu vlastnej látky známej pod skratkou PEA. Jej užívanie dokáže revolučnou formou a bez nežiadúcich účinkov zmierniť bolesť a prejavy chronických zápalov. Spomedzi prípravkov z lekární nájdete túto látku iba v našom produkte Prodromin.   

Bežné zápaly v tele vyvolané infekciou alebo toxickou látkou sú v zásade úspešne liečiteľné a málokedy majú chronický charakter. Na rozdiel od toho, pri zápaloch spôsobených autoimunitnými ochoreniami neexistuje efektívna liečba. Medzi takéto ochorenia patrí napríklad spomínaná reumatoidná artritída, roztrúsená skleróza, urocystitída a ďalšie. Všetky charakterizuje chronický zápal tkanív sprevádzaný tzv. neuropatickou bolesťou. Šírenie zápalu je možné zmierniť protizápalovými liekmi na rozličnom umelom chemickom základe, ktoré často vykazujú aj rôzne nežiadúce účinky a ich negatívny dopad na zdravie sa stupňuje s dobou ich často dlhoročného užívania.

Revolučný objav - látka PEA

Tam, kde končia možnosti klasických liekov, sa však otvára priestor pre nové formy zmierňovania chronických zápalov a bolesti, ktoré sú založené na prirodzenej účinnej látke. Takou je aj palmitoylethanolamid (PEA), látka, ktorá hrá významnú úlohu vo fungovaní imunitného systému. Je obsiahnutá v organizme, a preto nevykazuje žiadne vedľajšie účinky typické pre protizápalové lieky. Látka PEA pôsobí prirodzenou cestou proti zápalu, koriguje chybné reakcie imunitného systému a eliminuje bolesť. Objasnenie jej účinkov bolo v roku 1986 ovenčené Nobelovou cenou za fyziológiu alebo medicínu. Títo vedci tiež zistili, že ak prejde v tele zápal (kĺbov či spojových tkanív) časom do chronického štádia, látka PEA prestáva plniť svoju dozornú úlohu. A práve preto je potrebné dopĺňať ju organizmu zvonku, formou doplnkovej výživy.

Látku PEA obsahuje iba Prodromin

Účinná látka PEA je v prípravkoch z lekární ešte málo zastúpená. Jediným produktom dostupným na Slovensku, ktorý ju obsahuje, je náš produkt Prodromin. Tento prírodný prípravok je primárne určený na miernenie zápalu a ním spôsobované bolesti pri reumatoidných ochoreniach. Odporúča sa však užívať ho ako riadenú výživu aj pri ostatných druhoch zápalových ochorení ako napr. urocystitíde, roztrúsenej skleróze, neuropatii v dôsledku diabetu alebo poúrazového stavu, ale taktiež pri syndróme karpálneho tunela ako aj pri migréne. Dokonca môže účinne podporiť aj liečbu rôznych zápalov, pri ktorých je znížená pohyblivosť, ako aj zápalov, ktoré vznikli v dôsledku nedostatočného pohybu.

Prodromin patrí do kategórie tzv. potravín pre osobitné medicínske účely. To znamená, že jeho účinky potvrdzujú popri skúsenostiach mnohých užívateľov v Českej republike a na Slovensku aj viaceré klinické testy a odborné štúdie. Prípravok je pritom na rozdiel od protizápalových liekov a analgetík založený na čisto prírodnej báze, nemá žiadne nežiadúce účinky a dostanete ho aj bez lekárskeho predpisu. Jedno balenie obsahuje 100 kapsúl a vydrží približne na 1 mesiac užívania. Zakúpiť si ho môžete prostredníctvom e-shopu na stránke www.theoherbs.sk,  prípravok vám pohodlne a bezpečne doručíme domov.