Nová nádej pri liečbe chronických zápalov a bolesti

Máte skúsenosti s reumou, roztrúsenou sklerózou či iným chronickým ochorením, ktoré vám sťažuje život zápalom a neprestávajúcimi bolesťami? Zoznámte sa s účinkami nášmu telu vlastnej látky známej pod skratkou PEA. Jej užívanie dokáže revolučnou formou a bez nežiadúcich účinkov zmierniť bolesť a prejavy chronických zápalov. Za objasnenie jej vplyvu na imunitný systém bola dokonca vedcom udelená Nobelova cena. Spomedzi prípravkov z lekární nájdete túto látku iba v novinke Prodromin od českého výrobcu THEO HERBS PHARMA (skôr Brainway). 

Bežné zápaly v tele vyvolané infekciou alebo toxickou látkou sú v zásade úspešne liečiteľné a málokedy majú chronický charakter. Na rozdiel od toho, pri zápaloch spôsobených autoimunitnými ochoreniami neexistuje efektívna liečba. Medzi takéto ochorenia patrí napríklad spomínaná reumatoidná artritída, roztrúsená skleróza, urocystitída a ďalšie. Všetky charakterizuje chronický zápal tkanív sprevádzaný tzv. neuropatickou bolesťou. Šírenie zápalu je možné zmierniť rôznymi protizápalovými liekmi na rozličnom umelom chemickom základe, ktoré často vykazujú aj rôzne nežiadúce účinky a ich negatívny dopad na zdravie sa stupňuje s dobou ich často dlhoročného užívania.

Revolučný objav - látka PEA

Tam, kde končia možnosti klasických liekov, sa však otvára priestor pre nové formy zmierňovania chronických zápalov a bolesti, ktoré sú založené na prirodzenej účinnej látke. Takou je aj palmitoylethanolamid (PEA), látka, ktorá hrá významnú úlohu vo fungovaní imunitného systému. Je obsiahnutá v organizme, a preto nevykazuje žiadne vedľajšie účinky typické pre protizápalové lieky. PEA pôsobí prirodzenou cestou proti zápalu, koriguje chybné reakcie imunitného systému a eliminuje bolesť. Za objasnenie jej účinkov bola dokonca v roku 1993 udelená talianskym vedcom Nobelova cena za fyziológiu alebo medicínu.

Akú funkciu plní v tele PEA?

Zjednodušene možno povedať, že látka PEA je akýmsi dozorcom nad reakciami imunitného systému.

Zatiaľ čo aktívne látky liekov tlmia zápal tak, že obmedzujú tvorbu prozápalových mediátorov, PEA blokuje nekontrolovateľný transport týchto látok do miesta zápalu a robí tak spôsobom, ktorý je prirodzený a telu vlastný. Ak však prejde zápal (kĺbov či spojových tkanív) časom do chronického štádia, PEA prestane svoju dozornú úlohu z rôznych dôvodov plniť. A práve preto vzniká pri chronických zápaloch opodstatnenie dopĺňať organizmu PEA zvonku, formou doplnkovej výživy.

Látku PEA obsahuje novinka Prodromin

Účinná látka PEA je v prípravkoch z lekární ešte málo zastúpená. Jediným produktom dostupným na Slovensku, ktorý ju obsahuje, je novinka Prodromin od českého výrobcu THEO HERBS PHARMA (skôr Braiway).

Tento prírodný prípravok je primárne určený na miernenie zápalu a ním spôsobované bolesti pri reumatoidných ochoreniach. Jeho účinky potvrdzujú aj viaceré klinické testy a mnohí úspešní užívatelia v Čechách a na Slovensku. Odporúča sa však užívať ho ako riadenú výživu aj pri ostatných druhoch chronických zápalových a bolesť spôsobujúcich ochorení ako napr. urocystitíde, roztrúsenej skleróze, neuropatii v dôsledku diabetu alebo poúrazového stavu, ale taktiež pri syndróme karpálneho tunela ako aj pri migréne. Dokonca môže účinne podporiť aj liečbu rôznych foriem alergií.

Prípravok Prodromin obsahujúci revolučnú účinnú látku PEA je na rozdiel od protizápalových liekov a analgetík založený na čisto prírodnej báze, nemá žiadne nežiadúce účinky a dostanete ho aj bez lekárskeho predpisu. Jedno balenie obsahuje 100 kapsúl, ktoré vydržia približne na 1 mesiac užívania. Zakúpiť si ho môžete prostredníctvom nášho e-shopu za momentálne zvýhodnenú akciovú cenu a prípravok vám bude pohodlne a bezpečne doručený domov.