Objavujú sa u vašich rodičov výpadky pamäte?

Máte pocit, že sa vašim rodičom či starým rodičom vekom zhoršuje pamäť? Tak napríklad, zabúdajú, kde si odložili okuliare? Nevedia si narýchlo spomenúť, prečo vám telefonujú? Začínajú si pliesť udalosti z minulosti? Môže ísť o vekom podmienenú poruchu kognitívnych funkcií. Ako sa jej brániť a znovu naštartovať ich myslenie a mentálnu sviežosť?

Viete, čo sú to kognitívne funkcie mozgu? V praxi predstavujú vlastne intelektuálny proces, ktorým sa my ľudia líšime od ostatných živočíchov. Ide teda o našu schopnosť uvažovať, zdôvodňovať veci a vyjadrovať ich prostredníctvom jazyka. Vďaka kognitívnym funkciám sa dokážeme učiť nové zručnosti a informácie a vieme si zapamätať to, čo sme už zažili. Zdá sa vám, že to starším členom vašej rodiny už tak „nepáli“ ako kedysi? Vo väčšine prípadov je to daň, ktorú má na svedomí starnutie. Vedeli ste, že približne 55 percent obyvateľov Európy vo veku 70 rokov má diagnostikovanú vekom podmienenú poruchu pamäte a kognitívnych funkcií mozgu? A s pribúdajúcim vekom toto percento prudko narastá.

Poruchy kognitívnych funkcií sa však môžu vyskytovať aj u mladých ľudí. Za príčinu možno považovať  nadmerné užívanie alkoholu a psychotropných látok, prípadne môže byť dôvodom aj užívanie antikonvulzívnych a neuroleptických liekov alebo prekonané vírusové ochorenie mozgu.

Pomôcť môže spojenie prírody s modernou vedou

Ak sa vo vašej rodine objavia problémy s bystrosťou a pamäťou, neznepokojujte sa tým, ale konajte. Súčasná lekárska veda dokáže prirodzené funkcie mozgu pomerne účinne znovu naštartovať. A dá sa to aj bez liekov, ktoré organizmus zaťažujú chemickými látkami a nezaobídu sa bez nežiadúcich účinkov. Za účinný a telo nezaťažujúci spôsob sa považuje využívanie výťažkov z rastlín, ktoré v minulosti už dlhé stáročia používali pôvodní liečitelia a ktorých funkčnosť a mechanizmus účinku potvrdila aj súčasná medicína. Získať tieto látky v optimálnych dávkach a kombináciách dnes môžete prostredníctvom nových výživových doplnkov dostupných bežne v lekárni aj bez lekárskeho predpisu. Lekári odporúčajú užívať výživové doplnky aj preto, že prijímať dostatočné množstvo prírodných látok na podporu mozgovej činnosti len bežne zo stravy by bolo prakticky nemožné. Tento typ podpornej „výživy pre mozog“ je účinný tak pri vekom podmienenej poruche pamäte a kognitívnych funkcií ako aj pri poruchách kognitívnych funkcií spôsobených nadmerným užívaním liekov, omamných látok či alkoholu.

Jedným z účinných riešení, ktoré čerpá priamo z prírody, je aj na slovenskom trhu unikátny, nový prípravok MemoKit od českého výrobcu THEO HERBS. Ten obsahuje výťažok zo štyroch rastlín a nášmu mozgu prirodzenú a dôležitú látku fosfatidylserin. Táto kombinácia zložiek dokáže zlepšiť prirodzené funkcie mozgu tým, že podporuje prenos nervových signálov na niekoľkých úrovniach. Prípravok MemoKit je preto vhodné užívať, keď sa u vás alebo vašich blízkych začnú objavovať výpadky pamäte, ale taktiež v prípade, že pociťujete zníženú schopnosť koncentrácie či učenia sa.

Objednajte si k MemoKitu aj špeciálny test

Účinnosť prípravku MemoKit u vašich rodičov sa dá overiť aj špeciálnym testom kognitívnych schopností, ktorý s nimi absolvujete za pár minút v pohodlí domova. Vplyv účinných látok na zlepšenie funkcií mozgu u nich zistíte tak, že urobíte test pred začiatkom užívania prípravku MemoKit a potom ho zopakujete po mesiaci, resp. niekoľkých týždňoch, v závislosti od toho, aké hodnoty poruchy kognitívnych funkcií ste zistili pri prvom testovaní. Nezabudnite preto výsledky prvého testovania odložiť, aby ste ich mohli porovnať. Platí, že čím nižšie hodnoty test pomocou jednoduchých úloh zameraných na orientáciu, pamäť, pozornosť či komunikačné schopnosti u testovaného človeka nameria, tým rýchlejšie sa u neho účinky výživového doplnku MemoKit prejavia. 

V prípade, že máte záujem pri nákupe produktu MemoKit aj o tento test, neváhajte nás kontaktovať.